• У Словаччині відбудеться голосування про недовіру урядові

У Словаччині відбудеться голосування про недовіру урядові

. \\ АТО

Источник: glavcom.ua

Парламент Словаччини проведе наступного понеділка, 19 березня, голосування про вотум недовіри прем’єр-міністрові країни Роберту Фіцові. Таке рішення депутати ухвалили 13 березня.


Для висловлення недовіри урядові потрібні голоси 90 зі 150 членів парламенту.


Опозиційні партії вважають дострокові вибори необхідними після вбивства 26 лютого журналіста Яна Куціака та його нареченої. Цю думку поділяє й частина депутатів із владної коаліції.


Рішення про голосування щодо вотуму недовіри Фіцові ухвалене попри відставку 12 березня на тлі багатотисячних протестів міністра внутрішніх справ Роберта Каліняка.


Фіцо очолив коаліційний уряд після виборів у 2016 році.


Нагадаємо, 26 лютого у Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його дівчину. Найбільш вірогідним мотивом убивці правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста. Він розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану «Ндрангета».


Уряд Словаччини запропонував мільйон євро за інформацію, яка допоможе у розслідуванні вбивства журналіста.


Міністр культури Словаччини Марек Мадарич подав у відставку після вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка.


У словацькому селі Штявнік, що на півночі країни, відбувся похорон вбитого наприкінці лютого журналіста-розслідувача Яна Куцяка


У березні президент Словаччини підтримав дострокові вибори до парламенту через вбивство журналіста.

Источник: glavcom.ua

Парламент Словаччини проведе наступного понеділка, 19 березня, голосування про вотум недовіри уряду Роберта Фіцо. Про це повідомляє Радіо Свобода.


Для висловлення недовіри урядові потрібні голоси 90 зі 150 членів парламенту. Коаліція Фіцо нараховує 78 депутатів.


Опозиційні партії вважають дострокові вибори необхідними після вбивства 26 лютого журналіста Яна Куцяка та його нареченої. Цю думку поділяє й частина депутатів із владної коаліції.


Рішення про голосування щодо вотуму недовіри Фіцо ухвалене попри відставку 12 березня на тлі багатотисячних протестів міністра внутрішніх справ Роберта Каліняка.


Фіцо очолив коаліційний уряд після виборів у 2016 році.


Нагадаємо, на вихідних десятки тисяч словаків вийшли на вулиці міст країни і за кордоном через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка. Протестувальники прийшли також під будівлі парламенту і уряду і вимагали відставки прем’єра Роберта Фіцо.


На тлі зростання протестів проти уряду Фіцо після вбивства журналіста президент Словаччини закликав до змін в уряді або позачергових виборів, щоб вирішити «серйозну політичну кризу».

Источник: glavcom.ua

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що готовий залишити свій пост через ситуацію в країні після вбивства журналіста.


Про це повідомляє місцеве ЗМІ Aktuality.


«Сьогодні я відвідав президента Андрію Кіску і повідомив йому, що я готовий піти у відставку», — сказав Фіцо.


Окрім того він поставив три умови своєї відставки: зокрема, посада прем'єр-міністра повинна залишитися за партією Smer, яку він очолює; також за умови, якщо президент обіцяє поважати коаліційну угоду та поважати результати виборів 2016 року.


Нагадаємо, на вихідних десятки тисяч словаків вийшли на вулиці міст країни і за кордоном через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка. Протестувальники прийшли також під будівлі парламенту і уряду і вимагали відставки прем’єра Роберта Фіцо.


На тлі зростання протестів проти уряду Фіцо після вбивства журналіста президент Словаччини закликав до змін в уряді або позачергових виборів, щоб вирішити «серйозну політичну кризу».