• Соцопитування: ким бачать себе жителі України (Відео)

Соцопитування: ким бачать себе жителі України (Відео)

. \\ АТО

Источник: 5.ua

В ефірі "5 каналу" директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович та журналіст Сергій Руденко розповіли, як зараз самоідентифікують себе українці і що вплинуло на їх погляди.


За словами Антиповича, приблизно 90% опитуваних ідентифікували себе як українців, раніше ж такий показник становив 80%.


Експерт впевнений, що на нинішню самоідентифікацію громадян вплинули воєнні дії на сході країни й анексія Криму.


"В Україні суттєво зменшилася кількість осіб, які ідентифікують себе з росіянами, Московським патріархатом, російською мовою тощо", – запевнив експерт.


Директор соцгрупи зазначив, що, відповідно до соціологічних даних, за останні роки зменшилася кількість росіян, які переважно жили в Криму і в меншій кількості на території Донбасу (тій, що зараз окупована).


Якщо брати до уваги показники вікові, то найбільше – майже 95% – себе як українців ідентифікує молодь віком від 18 до 24 років.


Сергій Руденко відзначив, що протягом останніх років відбувається відторгнення всього, де є назви, пов’язані з РФ – російською літературою, музикою, політикою тощо.


Окрім цього, Олексій Антипович поділився, що зараз приблизно 65% вважають українську єдиною державною мовою, 35% – підтримують визнання російської мови як другої державної.


"Більшість українців розмовляють російською не тому, що їм подобається мова. Справа в тому, що російська мова була в них в побуті, у дитсадку, школах тощо. За Радянського Союзу було дуже багато преференцій в бік російської мови й літератури", – пояснив Сергій Руденко.


Повну версію розмови дивіться у відео:Нагадаємо, раніше в ефірі "5 каналу" у програмі "Час підсумки дня" заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк розповів про медичну реформу в Україні.